מחירי אופניים חשמליים

מאז שהפכו האופניים החשמליים לחוקיים תחילת 2010 , התחום עבר מהפיכה והביא לתוכו הרבה שחקנים חדשים, שגרמו לירידת מחירים משמעותית, ממנה נהנה בעיקר הצרכן הסופי.  להערתנו  המגמה של ירידת המחירים תמשיך אם כי לא ברמה של השנה האחרונה, היות ומרווחי הרווח של שרשרת ההספקה (יבואן, מפיץ , חנות , צרכן ) נחתכו בצורה ניכרת בשנה האחרונה.

המחירים של האופניים החשמליים מתחלקים בגדול לשלוש קטגוריות :

·         תכנון ייצור ובקרה סינים

·         תכנון ובקרה אירופאים וייצור סיני

·         תכנון ייצור ובקרה אירופאים

הקטגוריה הראשונה, מאופיינת בדרך כלל באופניים פשוטות מבחינת המפרט הטכני, בקרת האיכות של האופניים פחות יסודית, ולכן סיכוי גבוהה יותר לתקלות הן במערכות האופניים הרגילות והן במערכת החשמלית. לגבי העיצוב, בדרך כלל, עצוב פשוט, אף על פי שישנה מגמה של העתקת עיצובים בין המפעלים השונים, שיוצרת דמיון רב בין המוצר הסופי האיכותי לפחות איכותי. המחירים בקטגוריה זאת נעים בין 3000-4000 ₪ לזוג אופניים. עד לפני שנה היו יותר זוגות של אופניים חשמליים מהקטגוריה הזאת, לאור ריבוי התקלות והעלויות של בעלי החנויות והיבואנים , ירדו מהותית כמויות האופניים המיובאים מקטגוריה זאת.

קטגוריה שנייה, מאופיינת בעיצוב עם חשיבה אבל מותאמת לייצור סידרתי , כלומר בדרך כלל אין חריגות מהותיות בשלדה והאביזרים הנלווים. וכפי שציינתי, לעיתים המוצר הסופי יראה דומה לקטגוריה הראשונה. ההבדל העיקרי הוא במפרט הטכני ובהליך בקרת האיכות שנעשה בצורה יותר יסודית , ובכך מקטין משמעותית את הסיכוי לתקלות ובעיות. המחירים בקטגוריה זאת נעים בין 5000-6000 ₪. רוב סוגי האופניים החשמליים המיובאים היום נמצאים בקטגוריה זאת.

בקטגוריה שלישית, נמצאים בדרך כלל היצרנים האיטלקים, הגרמניים, ההולנדים. האופניים בקטגוריה זאת מאופיינים בעיצוב ברמה גבוהה כך שמי שמסתכל ברור לו שמדובר במוצר איכותי. האבזור שלהם מדוגם, החל מהידיות של הכידון (לעיתים ידיות מעור) ועד לפריט הכי קטן באופניים. המערכת החשמלית שלהם בדרך כלל מורכבת מהחלקים הטובים ביותר , אף על פי שהביצועים שלהם זהים לביצועיים של האופניים החשמליים בקטגוריה השנייה. ההבדל העיקרי הוא וחווית הרכיבה, והסיכוי לתקלות (כמעט אפסי) . המחירים בקטגוריה זאת הם סביב ה10,000 ₪.

כמובן שההתייחסות תמיד לאופניים חשמליים חוקיים , שעומדים בדרישות מכון התקנים. קיימים בשוק קיטים להרכבה עצמית של אופניים חשמליים , שנעים בין 3000-400 ₪ , כך שלא תמיד משתלם כלכלית. במקביל מתפתח גם שוק של יד שנייה, שממנו צריך להיזהר, בעיקר בשל אורך החיים המוגבל של הסוללה.

תגובה אחת על הפוסט “מחירי אופניים חשמליים

  1. מידע שימושי מאוד.. אני חושב לקנות אופניים חשמליות ועכשיו אני יודע איך לבחון את החנות עם המחירים שהצגת פה :)

    המון תודה ותמשיכו לכתוב!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>